KONST / Litografier / Färglitografi 13989451
nr 1398 9451
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi, Affischeraren. Signerad, numrerad 132/280. Motivet: 48x27, yttermått inklusive ram: 70x47 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
3.600 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:29:57
21/5 13:09:20
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow